مرجع آموزش ها و پروژه های تخصصی مهندسی صنایع و مدیریت

انواع پروژه ها و آموزشهای تخصصی مهندسی صنایع و مدیریت, فیلم های آموزشی مباحث مهندسی صنایع و مدیریت

کلیک کنید

اطلاعیه فروشگاه

تمامی مطالب و پروژه های موجود در این فروشگاه به صورت کاملا اختصاصی تهیه شده اند، به طوریکه نمونه این پروژه ها به صورت رایگان در محیط اینترنت یافت نمی شود و یا اگر یافت هم شوند به قیمت بیشتر به فروش می رسند. جهت دانلود رایگان آموزش های نرم افزاری مهندسی صنایع و مدیریت به کانال تلگرام ما مراجعه کنید. https://telegram.me/ieproject

پروژه پایانی مهندسی صنایع، نقش مدیریت دانش در شرکت ها و سازمان های کوچک

پروژه پایانی مهندسی صنایع، نقش مدیریت دانش در شرکت ها و سازمان های کوچک

مقدمه

مدیریت دانش، مدیریت دانایی یا مدیریت اندوخته‌های علمی(به انگلیسی: Knowledge management - KM)‏ به معنای در دسترس قرار دادن نظام‌مند اطلاعات و اندوخته‌های علمی است، به گونه‌ای که به هنگام نیاز در اختیار افرادی که نیازمند آنها هستند، قرار گیرند تا آنها بتوانند کار روزمره خود را با بازدهی بیشتر و موثرتر انجام دهند.

مدیریت دانش شامل یک سری استراتژی و راهکاربرای شناسایی، ایجاد، نمایندگی، پخش وتطبیق بینش ها و تجارب در سازمان می باشد.برنامه اجرایی مدیریت اندوخته‌های علمی بر این دو جزء اصلی بنا می‌شود:

1- فرآیندهایی که این اندوخته‌ها را مدیریت می‌کنند،
2- ابزار و تمهیداتی که دسترسی به این سرمایه‌های علمی را آسان می‌کنند.
 عصر دانايي محور كه در آن دانش، بسان مهمترين سرمايه سازمان‌ها محسوب مي‌شود، نيازمند رويكرد متفاوت مديريتي نسبت به مسائل سازمان و كاركنان است. تغيير ماهيت فعاليت‌هاي سازمان‌ها به كارهاي دانشي موجب اهميت يافتن روزافزون كاربرد مديريت دانش در سازمان‌ها شده است.

از اين رو سازمانهاي موفق به شكل مستمري ميزان توليد، نشر، تبادل و بكارگيري دانش در بين كاركنان خود را به‌وسيله روش‌هاي مختلف، اندازه‌گيري و مورد ازريابي قرار مي‌دهند تا از اين طريق بتوانند راهكارهاي نيل به اهداف سازماني را كسب كنند.

از جمله دلايلي كه سازمان‌ها از مديريت دانش بهره مي‌گيرند مي‌توان به تشخيص كمبودها (خلأها) در دانش سازماني، بهره‌وري بيشتر از سرمايه‌هاي انساني، يادگيري كارآمدتر و موُثرتر كاركنان، ارايه كالاها و خدمات با ارزش افزوده‌ بيشتر، رضايتمندي مشتريان و كاركنان، پيشگيري از تكرار اشتباهات، كاهش دوباره كاري، صرفه‌جويي در وقت، برانگيختن انگيزه خلاقيت و نوآوري، تقويت موقعيت رقابتي سازمان‌ها، اشاره كرد.

از اين رو، مديريت دانش، فرايندي است كه طي آن سازمان‌ها، به توليد ثروت از دانش يا سرمايه فكري خود مي‌پردازد.

اين پروژه،پس از تعریف مفاهیم و کلیات ، به شرح مباحث چرخه و انواع دانش، الگوهاي خلق دانش، فرايند مديريت دانش، بررسي ضرورت و اهميت، موانع استقرار مديريت دانش و پيشنهاداتي براي استقرار موفقيت‌آميز سيستم مديريت دانش در سازمان‌ها با تاكيد بر سازمان‌هاي دولتي مي‌پردازد.

با خرید این پروژه از لینک زیر 10% تخفیف بر روی قیمت اعمال خواهد شد.

لینک خرید

 

فرمت فایل: WORD (قابل ویرایش)

تعداد صفحات: 30

 

فهرست مطالب

مقدمه

مدیریت دانش چیست؟

نکات مهم در موفقیت بهره گیری ازمدیریت دانش

مدیریت دانش و خدمت مرجع11

تعاریف گوناگون

مفهوم مدیریت دانش

راهبردهای مدیریت دانش

تعریف مدیریت دانایی

دانایی صریح و ضمنی

دانایی صریح

دانایی تلویحی

مهندس دانش کیست؟

چکیده به کارگیری مهندسی دانش در سازملن ها

چرخه دانش

الگوهاي خلق دانش در سازمان‌ها

فرايند مديريت دانش

ضرورت و اهميت مديريت دانش در سازمان‌ها و شرکتها

موانع استقرار مديريت دانش در سازمانها و شرکتها

پيشنهادهايي در زمينه استقرار سيستم مديريت دانش

حوزه منابع انساني

حوزه ساختار سازماني

حوزه فرهنگ سازماني

حوزه فناوري اطلاعات

حوزه فرايندها

حوزه عوامل برون سازماني

نتیجه گیری

منابع و مآخذ

 

با خرید این پروژه از لینک زیر 10% تخفیف بر روی قیمت اعمال خواهد شد.

لینک خریدپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 27,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
knowledge-management_211319_2056.zip53.3k

پروژه پایانی مهندسی صنایع بررسی تکنیک های مختلف مدیریت ریسک در پروژه

پروژه پایانی مهندسی صنایع بررسی تکنیک های مختلف مدیریت ریسک در پروژه چکیده مدیریت پروژه وظیفه ای پیچیده است که پیچیدگی آن به بزرگی ابعاد کمی و کیفی پروژه بستگی دارد. پروژه ها در شرایط کنونی بازار و تجارت در هر لحظه از زمان در معرض مواجهه با بحران قرار دارند. محیط پروژه ها بسیار متغیر بوده و شرایط عدم قطعیت، بسیارند و این شرایط برای پروژه های بزرگتر مشکل تر نیز می گردد. بدون شک، مدیریت صحیح این ریسک­ها، پیش نیاز تسهیل شرایط بحران پروژه ها می باشد و ضرورت دستیا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 37,000 تومان

پروژه مهندسی صنایع: بررسي و تعيين سيستم مناسب توليد بر اساس كانبان براي توليد قطعات خودرو (مطالعه موردی شرکت عایق خودرو توس)

پروژه مهندسی صنایع: بررسي و تعيين سيستم مناسب توليد بر اساس كانبان براي توليد قطعات خودرو (مطالعه موردی شرکت عایق خودرو توس) چکیده اکثر شرکت ها به منظور نفوذ بیشتر در بازار جهانی سعی در افزایش بهره وری نیروی کار، حذف هرگونه اتلاف از داخل سیستم، بالا بردن کیفیت محصول با یک قیمت رقابتی و پاسخگویی سریعتر و موثرتر به تفاضای مشتریان می نمایند. به منظور دستیابی به این اهداف و شرکت در رقابت جهانی، سیستم های تولیدی این کارخانجات مرتباً در حال تغییر است. از میان سیستم های مختلف مدیریت تولید نوین، نظام تولید بهنگام توجه بسیاری ...

توضیحات بیشتر - دانلود 43,000 تومان