مرجع آموزش ها و پروژه های تخصصی مهندسی صنایع و مدیریت

انواع پروژه ها و آموزشهای تخصصی مهندسی صنایع و مدیریت, فیلم های آموزشی مباحث مهندسی صنایع و مدیریت

کلیک کنید

اطلاعیه فروشگاه

تمامی مطالب و پروژه های موجود در این فروشگاه به صورت کاملا اختصاصی تهیه شده اند، به طوریکه نمونه این پروژه ها به صورت رایگان در محیط اینترنت یافت نمی شود و یا اگر یافت هم شوند به قیمت بیشتر به فروش می رسند. جهت دانلود رایگان آموزش های نرم افزاری مهندسی صنایع و مدیریت به کانال تلگرام ما مراجعه کنید. https://telegram.me/ieproject

نمونه سوالات حل شده درس طرح ریزی واحدهای صنعتی در EXCEL

نمونه سوالات حل شده درس طرح ریزی واحدهای صنعتی در EXCEL

این محصول سه سوال از درس طرح ریزی واحدهای صنعتی می باشد که توسط نرم افزار اکسل حل شده است.

 

1- شش کارگاه تولیدی با مختصات داده شده در یک کارخانه بزرگ موجود هستند. می خواهیم یک واحد انبار در بین آنها مکان یابی کنیم. میزان جابجایی اقلام بر حسب واحد بار بین انبار و کارگاه های موجود در طول یک هفته در جدول زیر داده شده است.  در صورتیکه هزینه حمل واحد بار در واحد فاصله معادل 5 واحد پولی در نظر گرفته شود. 

الف) مطلوبست نقطه بهینه انبار درصورتیکه برای جابجایی اقلام بین کارگاههای موجود و انبار از راهروهای عمود برهم استفاده شود.   

ب) نقطه بهینه انبار با فرض فاصله مجذور اقلیدسی محاسبه کنید. 

______________________________________________

2- برای احداث یک کارخانه سیمان،  با توجه به موقعیت 4 نوع مواد اولیه آن که در چهار محل قرار دارد، می خواهیم از الگوهای مکان یابی تک تسهیلاتی استفاده کنیم. محل استقرار هر نوع مواد اولیه به ترتیب (4،5)p3(10،5)،p2(0،6)،p1 و (10,10)p4و نیاز روزانه کارخانه به هر کدام از مواد اولیه به ترتیب 15، 20، 10، 14 تن می باشد. در صورتی که هزینه ی حمل و نقل هر تن مواد از 4 محل ذکر شده به ترتیب 100، 200، 150، 250 ریال باشد، مطلوبست : 

الف) محل بهینه کارخانه سیمان و مقدار هزینه حمل و نقل بهینه در صورتی که از روش خطی شکسته استفاده شود. 

ب) محل بهینه کارخانه سیمان و مقدار هزینه حمل و نقل بهینه در صورتی که از روش مربع اقلیدسی استفاده شود. 

ج) محل بهینه کارخانه سیمان و مقدار هزینه حمل و نقل بهینه در صورتی که از روش اقلیدسی استفاده شود.  

د) محل مواد اولیه و همچنین نقطه بهینه در هر یک از سه حالت فوق (خطی شکسته، مربع اقلیدسی، اقلیدسی) را با استفاده از نمودار در یک دستگاه مختصات نمایش دهید. 

ه) یک نمودار میله ای جهت مقایسه هزینه حمل و نقل بهینه سه حالت فوق(خطی شکسته، مربع اقلیدسی، اقلیدسی) رسم نمایید. 

_______________________________________________

3-یک فروشگاه زنجیره ای در نظر دارد فروشگاه جدیدی را در شهری که دارای 6 منطقه تجاری است، احداث نماید و تعداد مشتریان بالقوه در هر منطقه و مختصات آن در جدول زیر آمده است :   

الف) با استفاده از روش مرکز ثقل، مختصات بهترین محل را تعیین کنید.  

ب) در صورتیکه طی سال آینده نیمی از مشتریان بخش 4 به بخش 2 بروند، آیا نیاز به تغییر در محل احداث فروشگاه زنجیره ای ایجاد می شود؟  

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
soal-tarhrizi_209177_6900.zip195.4k

مفاهیم آمار مهندسی (به همراه مثال ها و توضیحات تکمیلی)

مفاهیم آمار مهندسی (به همراه مثال ها و توضیحات تکمیلی) پیشگفتار امروزه تقریبا تمامی فعالیت هائی که نیاز به تصمیم گیری، برنامه ریزی و مدیریت در مسائل مختلف صنعتی دارند، همانند موارد مشابه در علوم پزشکی، اقتصاد، کشاورزی، جامعه شناسی، روانشناسی و ... بر مبنای استفاده از اطلاعات و نتایج حاصل از بکارگیری علم آمار انجام می گردند. محققین، علم آمار را علم جمع آوری، خلاصه کردن، تجزیه و تحلیل داده ها و نتیجه گیری از اطلاعات می دانند. به زبانیکلی تر، آمار علم چ ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان

مثال و تمرین های حل شده اقتصاد مهندسی (هم به صورت دستی و هم در نرم افزارهای EXCEL و LINGO)

مثال و تمرین های حل شده اقتصاد مهندسی (هم به صورت دستی و هم در نرم افزارهای EXCEL و LINGO) این محصول مثال ها و تمرین های حل شده از درس اقتصاد مهندسی هم به صورت دستی و هم در نرم افزارهای لینگو (Lingo) و اکسل (EXCEL) می باشد. این تمرین ها شامل مباحث مختلف اقتصاد مهندسی می باشند که در زیر به این سوال ها اشاره شده است.   با خرید این تمرینات از لینک زیر 10% تخفیف بر روی قیمت اعمال خواهد شد. لینک خرید     سوال 1 موضوع سوال: انواع هزینه ها انواع هزینه ها شامل هزینه های ...

توضیحات بیشتر - دانلود 19,000 تومان