مرجع آموزش ها و پروژه های تخصصی مهندسی صنایع و مدیریت

انواع پروژه ها و آموزشهای تخصصی مهندسی صنایع و مدیریت, فیلم های آموزشی مباحث مهندسی صنایع و مدیریت

کلیک کنید

اطلاعیه فروشگاه

تمامی مطالب و پروژه های موجود در این فروشگاه به صورت کاملا اختصاصی تهیه شده اند، به طوریکه نمونه این پروژه ها به صورت رایگان در محیط اینترنت یافت نمی شود و یا اگر یافت هم شوند به قیمت بیشتر به فروش می رسند. جهت دانلود رایگان آموزش های نرم افزاری مهندسی صنایع و مدیریت به کانال تلگرام ما مراجعه کنید. https://telegram.me/ieproject

پروژه نگهداری و تعمیرات، نگرشي منتقدانه بر واحد نگهداری و تعمیرات مهد خودرو

پروژه نگهداری و تعمیرات، نگرشي منتقدانه بر واحد نگهداری و تعمیرات مهد خودرو

مقدمه

مدت زمان زيادي نمي گذرد كه علم «نگهداري و تعميرات»، بر خلاف گذشته ي بي سر و سامان صنعت، در حال حاضر بستري مساعد به منظور نيل به بهبود كيفي و در تبع آن بهبود سود را فراهم آورده است. اين علم كه بهتر است نام آن را رويه اي كاربردي براي رسيدن به بهبود در وضيعت غير نظام مند صنعت حال حاضر گذارد، داراي پايه و اساس تئوريكِ بسيار كاربردي در عمل است.

از ديرباز بشر براي طرح ريزي توليد، ملزم به بررسي فاكتورهاي اساسي هم چون برآورد ميزان توليد، برآورد نيازمندي ها از قبيل دستگاه ها، نيروي انساني و ... بوده است، اما يكي از معضل ها و مشكلات بزرگي كه راه را بر تحقق اين اهداف ناهموار مي ساخته، بحث خرابي هاي اتفاقي دستگاه ها بوده كه تأثير خود را به صورت كاملاً محسوس روي توليد داشته است. اين علم در حال حاضر به صورت تئوريك و عملي قادر به حل درصد زيادي از اين موضوع مي باشد. البته لازم به ذكر است كه اين كابرد تنها ذره اي از درياي بي كران علم وسيع «نگهداري و تعميرات» مي باشد.

در اين پروژه قصد بر اين است كه مباحث تئوري آموزش داده شده در كلاس درس، تا حد ممكن به صورت عملي روي كاغذ پياده شود. بر اين مبنا نمونه هايي از دستگاه ها در نظر گرفته شده كه با توجه به اين نمونه هاي اندك كه اغلب 2 يا 3 دستگاه مي باشند به عنوان مثال شاخص هاي «ميانگين مدت زمان بين دو خرابي»(1)، «ميانگين زمان تا تعمير»(2)، «قابليت اطمينان»(3)، «در دسترس پذيري بر حسب زمان»(4)، «احتمال خرابي»(5) و ... محاسبه شده است.

مرحله ديگر در اين پروژه، بررسي علل توقفات دستگاه ها مي باشد و در اين بخش تأكيد اصلي روي توقفاتي است كه ناشي از تعمير نمي باشد و بيشتر دلايلي چون ضعف مديريتي واحد نت، عدم تعهد پيمان-كاران، امورمالي و ... دارند. مقصود از اين بخش شناسايي عوامل ضعف و عوامل آزاردهنده و وفقه انداز در توليد مي باشد.

در فاز بعدي به معرفي تجهيزات كليدي، بررسي ليست اقلام كليديِ دستگاه هاي مذكور و موجودي انبار واحد نت پرداخته خواهد شد و فرمي در جهت بهبود موجودي انبار آماده شده كه به دليل عدم وقت كافي اين فرم كامل به استحضار نمي رسد اما كليات فرم طراحي شده با اندكي از اطلاعات در فصل مربوط به خود ذكر گرديده است.

در اين پروژه سعي بر اين شد كه اعمال انجام شده به صورت علني و روشن بتواند نمايانگر استفاده عملي از تئوريهاي تدريس شده در يك سايت توليدي باشد.

در اين پروژه در فاز ابتدايي هدف انجام محاسبات آماري براي مملموستر شدن استفاده عملي از اين محاسبات در دنيايي واقعي بود كه با همكاري كمكهاي بي دريغ اساتيد محترم قادر به انجام اين فاز شديم.

در فاز 2 كه مهمترين فاز پروژه به حساب ميآمد، تلاشمان بر اين پايه و اساس بود كه واحد نت كارخانه را قادر به انجام دادن تحليلهاي درون ساختاري كنيم. كه با توجه به تلاش بيدريغ افراد گروه و حضور مداوم در سايتهاي توليدي قادر به عبور از اين مرحله دشوار گشتيم.

هدف از اجراي فاز 3 پروژه بهبود هزينه ها در واحد نگهداري و تعميرات كارخانه بود. شناسايي دستگاه هاي كليدي و اجراي آنها و سرويس و بازرسي كردن هر كدام از آنها باعث عدم خرابي طولاني مدت و توقف بسيار مخرب و زيانآور براي خط توليد ميشود.

اما در آخر شايان ذكر است كه هدف كلي از انجام اين پروژه بهبود در وضعيت كلان نگهداري و تعميرات در كشور ايران مي باشد و مقصود نهايي از اين پروژه نمادين، رساندن كارخانه به استانداردهاي مناسب در سطح بين المللي بود.

 

فرمت فایل: ورد (قابل ویرایش)

تعداد صفحات: 61

 

فهرست مطالب

مقدمه

معرفي واحد صنعتي مورد بحث

فصل 1

   مروري بر فصل

     محاسبه شاخص هاي MTBF، MTTR، MTTF

     طريقه ي ابتدايي محاسبه

     طريقه ثانويه محاسبه

     سيستم كدينگ در كارخانه

     خلاصه بخش

     محاسبه قابليت اطمينان و در دسترس پذيري

     مروري بر تعاريف

     محاسبه متوسط نرخ خرابي

     محاسبه تابع قابليت اطمينان

     محاسبه تابع احتمال خرابي

     محاسبه تابع در دسترس پذيري

     خلاصه بخش

فصل 2

     مروري بر فصل

     روش كار

     بررسي و آناليز دستگاه ها

     فرز عمودي روس

     جوش CO2

     پرس ضربه اي 100 تن

     نقطه جوش KV 127

     شناسايي عوامل تأثيرگذار و پيشنهاد به منظور رفع آن ها

     واحد مهندسي

     واحد مالي

     پيمان كار

فصل 3  

     مروري بر فصل

     دستگاه هاي كليدي

     قطعات كليدي

     نكات مربوط به جدول 3-2

     توضيحات

نتيجه گيري و جمع بندي

فهرست هاي ضميمهپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 24,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
net-mahd-khodro_207054_5881.zip8.4 MB

توضیح کامل نگهداری و تعمیرات و چگونگی پیاده سازی در سازمان

توضیح کامل نگهداری و تعمیرات و چگونگی پیاده سازی در سازمان مقدمه بدون تردید یکی از بنیانهای اساسی در صنعت تولید، ماشین آلات و تجهیزات هستند و از طرفی دستیابی به استانداردهای جهانی بدون داشتن ماشین آلات و تجهیزات مدرن و آماده بکار میسر نخواهد بود . مبحث تگهداری و تعمیرات یکی از مباحث مهم هر صنعت است که از طرق مختلف ، منجر به افزایش بهره وری و کارایی میگردد. چرا که با توجه به کمیابی منابع اعم از انرژی ، نیروی انسانی ، سرمایه و غیره می تواند گام موثری در جه ...

توضیحات بیشتر - دانلود 22,000 تومان

پروژه درس نگهداری و تعمیرات: اثربخشی کلی تجهیزات (OEE)

پروژه درس نگهداری و تعمیرات: اثربخشی کلی تجهیزات (OEE)   فرمت فایل: ورد (قابل ویرایش)، PowerPoint (جهت ارائه کلاسی) تعداد صفحات: 17    فهرست مطالب 1- مقدمه. 2- معرفی OEE.. 3- محاسبات OEE.. 3-1- قابلیت دسترسی (Availability) 3-2- کارایی (Performance Rate) 3-3- نرخ کیفیت (Quality Rate) 4- رابطه ی اتلاف شش گانه و شاخص OEE.. 5- مطالعه موردی مقاله 1: 5-1 - ورود داده ها در اکسل.. 5-2- طراحی آزمایش ها (DOE) 5-3- ...

توضیحات بیشتر - دانلود 34,000 تومان