مرجع آموزش ها و پروژه های تخصصی مهندسی صنایع و مدیریت

انواع پروژه ها و آموزشهای تخصصی مهندسی صنایع و مدیریت, فیلم های آموزشی مباحث مهندسی صنایع و مدیریت

کلیک کنید

اطلاعیه فروشگاه

تمامی مطالب و پروژه های موجود در این فروشگاه به صورت کاملا اختصاصی تهیه شده اند، به طوریکه نمونه این پروژه ها به صورت رایگان در محیط اینترنت یافت نمی شود و یا اگر یافت هم شوند به قیمت بیشتر به فروش می رسند. جهت دانلود رایگان آموزش های نرم افزاری مهندسی صنایع و مدیریت به کانال تلگرام ما مراجعه کنید. https://telegram.me/ieproject

پروژه درس برنامه ریزی تولید: بررسي توالي بهينه کارها (مساله تک ماشينه پايه)

پروژه درس برنامه ریزی تولید: بررسي توالي بهينه کارها (مساله تک ماشينه پايه)

مقدمه

زمان‌بندي تخصيص منابع در طول زمان براي اجراي مجموعه‌اي از وظايف است. اين تعريف نسبتاً دو مفهوم مختلف را در بردارد. اولاً زمان‌بندي نوعي تصميم‌گيري است و فرآيندي است که در جريان آن برنامه‌ زماني را تعيين مي‌کنند. از اين لحاظ بيشتر آموخته‌هاي ما در مورد زمان‌بندي را مي‌توان در مورد تصميم‌گيري‌هاي ديگر نيز بکار بست. لذا اين بحث ارزش عملي عام دارد. ثانياً زمان‌بندي مبحثي نظري است که مجموعه‌اي از اصول، مدل‌ها، روش‌ها و نتايج منطقي را در بر مي‌گيرد. که براي ما بينشي عميق در مورد عمل زمان‌بندي فراهم مي‌آورد. از اين لحاظ نيز بيشتر آموخته‌هاي ما در مورد زمان‌بندي را مي‌توان در مورد ساير نظريه‌ها بکار برد. و بنابراين ارزش مفهومي عام دارد. مساله عملي تخصيص منابع در طول زمان براي اجراي مجموعه‌اي از کارها، در وضعيت‌هاي مختلف مطرح مي‌شود. اما در بيشتر موارد عمل زمان‌بندي کارها پس از حل برخي مسائل مربوط به برنامه‌ريزي اصولي مورد توجه قرار مي‌گيرد و بايد اين نکته را در نظر داشت که تصميمات مربوط به زمان‌بندي اهميت کمتري نسبت به مجموعه وسيعتري از تصميمات مديريتي دارد به عنوان مثال در حل مسائل مربوط به ساخت، مسائل مديريتي مربوط به انتخاب محصولي که بايد ساخته شود و تعيين ميزان توليد هر محصول اولويت دارد.

نظريه زمان‌بندي اصولاً با مدل‌هاي رياضي سرو کار دارد و بين کار زمان‌بندي و توسعه مدل‌هاي زمان‌بندي رابطه برقرار مي‌کند و بطور پيوسته آنها را با مسائل نظري و عملي زمان‌بندي محک مي‌زند. ديدگاه نظري بطور غالب رويکردي کمي است و سعي آن دست يافتن به ساختار مساله در قالب شکل فشرده رياضي است. به ويژه، اين رويکرد کمي با تفسير اهداف تصميم‌گيري در قالب يک تابع هدف صريح و بيان موانع تصميم‌گيري بصورت محدوديت‌هاي صريح شروع مي‌‌شود.

بطور سنتي مسائل زمان‌بندي بصورت مسائل بهينه‌سازي محدوديت‌دار به ويژه مسائل مربوط به تخصيص منابع و توالي عمليات مورد بررسي قرار گرفته است. در پاره‌اي از موارد مساله زمان‌بندي تنها مربوط به تخصيص منابع است و در اين حالات مدل‌هاي برنامه‌ريزي رياضي معمولاً مي‌تواند براي تعيين تصميمات در زمينه تخصيص منابع بهينه مورد استفاده قرار گيرد.

 

فرمت فایل: ورد (قابل ویرایش)

تعداد صفحات: 29

 

فهرست مطالب

مقدمه

تاريخچه

روش‌هاي مختلف توليدي

شرح پروسه توليد

نيروي انساني مورد نياز

شرح فرايند منتخب

تعيين شاخص عملکرد و تابع هدف

الگوريتم هاجسون (کميته کردن تعداد کارهاي داراي دير کرد)

الگوريتم جستجو در همسايگي براي کميته کردن تعداد کارهاي داراي تاخير

نتيجه‌گيري و پيشنهادات

منابعپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 29,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
tolid-tavali_200299_2148.zip29.6k